čtvrtek 12. listopadu 2015

Autoškola? Neboj se toho!


Mít řidičák je v dnešní době poměrně důležitá věc. Auta jsou všude a je také třeba, aby je někdo řídil. A na to, abychom se to naučili, je tu autoškola. I já jsem absolvovala výcvik, takže Vám teď mohu sdělit pár typů, triků i rad, jak úspěšně zvládnout výcvik.

Zpočátku jsem si nedokázala představit, že řídím auto. Docela jsem se děsila toho, že jednou asi budu muset do auta nasednout a naučit se vše potřebné. Tak či tak jsem se k tomu nějak dokopala a začala jsem výcvik.

Pokud se chceš dozvědět další typy a rady, podívej se na celé video o autoškole!
První jízdu jsem zahájila na cvičáku. Ovšem, že učitel Vás nepošle hned na silnici, když jste ještě předtím nikdy auto neřídili. To byl i můj případ. Rozjíždění, objíždění kuželů, couvání a krapet teorie, to bylo náplní první jízdy. Poté už následovaly jízdy v terénu- nejdříve po vesnicích a poté již pouze ve městě.

Jelikož bydlím v malém městečku, je docela možné, že všechny trasy projedete za 14 jízd několikrát. Takže se v podstatě nemusíte bát, že by Vás při zkouškách vzal komisař na neznámé místo. To ovšem nemohu zaručit, že to bude platit i ve větších městech. Takže bych mohla říct, že jsme v tom měla i jakousi výhodu. Všechny trasy jsem znala a věděla jsem, co, kde a jak vše projet.

Co se týče jízd, tak vše proběhlo relativně bez problému. Nějaké ty chyby se vždy najdou, ale v podstatě jsem celý výcvik odjezdila na jedné vlně. Učitel Vám většinou bude pomáhat, bude dávat pozor i při komplikovanějších situacích a v případě nějaké chyby Vám šlápne na brzdu.


Ohledně závěrečných zkoušek doporučuji stáhnout si mobilní aplikace na testy. Nejvíce doporučím aplikaci Autoškola, která obsahuje všechny otázky, se kterými byste se mohli v testech setkat. A dále už jen cvičit a cvičit a nenechat vše na poslední chvíli. Při testech vždy pořádně čtěte zadání, někdy hraje roli jen jedno slovíčko!


Další aplikace, které jsem využívala byly Autoškola 2015, Autoškola Testy- eTesty a další.

Jízdy na závěrečných zkouškách u mě proběhly také v pořádku. Dávejte si na přednosti zprava, na stopky, na přechody a také na vlakové přejezdy. I za malou chybku Vás někdy komisař může vyhodit. Hlavně buďte v klidu a věřte si. Přece nebudete dělat řidičák napodruhé. Nebo byste chtěli dělat i maturitu dvakrát? Myslím, že nejlepší je to vždy napoprvé!

Pokud se chceš dozvědět další typy a rady, podívej se na celé video o autoškole!

1 komentář:

  1. Super tipy, hlavně jsem vůbec nevěděla o té aplikaci hned jsem si ji stáhla. Snad tu autoškolu v pohodě dám, protože to auto kvůli práci už fakt potřebuju :)

    OdpovědětVymazat