neděle 27. listopadu 2016

Plakáty, obrazy a tapety? Vyzdob si s nimi pokoj!

Nebaví tě pořád ta stejně nudná barva tvé zdi v pokoji a zároveň se ti nechce malovat? Myslím, že ideálním řešením je plakát, fototapety nebo nějaký pěkný obraz, který udělá z tvého pokoje hned příjemnější místo. 

Každá místnost vypadá bez výzdoby na zdi poněkud neúplně. Ovšem najít ten správný plakát není úplně jednoduché.

Ulehčit výběr posteru ti pomůže hlavně dobrá stránka, kde se dají filtrovat jednotlivé témata. Jedním z takovýchto webů je Pixers.cz.Jak si vybrat správné téma?

Zapřemýšlej nad tím, co tě nejvíce zajímá, nebo co se ti nejvíce líbí. Téma může být spojené i se školou či prací. V poslední době jsou hodně oblíbené postery New Yorku, Paříže a dalších měst.
Rozhodně si téma dobře promysli, nech si to projít hlavou třeba i pár dní, jelikož za chvíli se ti může začít líbit nějaký jiný motiv a mohl/a bys tohoto výběru litovat.

Plakát, obraz či fototapeta?

Plakát


Plakát je ideální volba pro mladší generaci. Pomocí oboustranné pásky se dá nalepit a odlepit vždy a všude. Navíc je to ta nejlevnější varianta pro výzdobu pokoje.

Plakát je tištěný na plakátovém papíru s hladkým povrchem. Velmi dobře předává barvy, proto se skvěle hodí na standardní potisky určené k domácímu a komerčnímu použití. Skvělou možností na webu Pixers.cz je volba PIXERStick, což je samolepící plakát, který můžeš mnohokrát použít. Jednoduše ho instaluješ během několika sekund. PIXERStick lepí na každý plochý povrch a je odolný vůči otěrům a záhybům. Můžeš ho mnohokrát přenášet a nalepovat na nová místa nebo ho uchovat na podkladovém papíru a používat ho jen občas. Plakát po odlepení nezanechává žádné stopy a lepí ještě po mnoho let.

Obraz


Obraz je poněkud dražší záležitost a také trošku pracnější na instalaci. Budeš potřebovat nějaký ten hřebík a bude potřeba ho šikovně zatlouct do zdi. Proto si také dobře rozmysli, kam chceš obraz umístit, abys pak neměl/a ve zdi zbytečně vyčnívající hřebík či díru.

Obraz může být na plátně. Standardně je natažené na dřevěném vnitřním rámu. Boční okraje obrazu jsou potištěny, díky tomu je obraz hotový k pověšení bez nutnosti použití dalších rámů.

Další možnosti je diptych. Je to v podstatě plátno, které je rozděleno na části, díky čemuž nástěnná dekorace získá mimořádný charakter. Podle standardu výroby diptychů je na dalších částech obrazu nepřerušené pokračování předcházejícího úseku. Podle počtu částí se může jednat také o triptych, tetraptych, pentaptych atd.

Obraz na plexiskle- plexisklo (akrylové sklo) je neopakovatelný materiál na grafiky a fotografie. Akrylové sklo zvýrazňuje barvu, chrání před otěry, špínou, blednutím a je odolné vůči UV záření.

Obraz na PCV. PVC je lehký materiál, který je zároveň odolný vůči deformacím a mechanickému poškození. Pravidelná vnitřní struktura a výborná hladkost povrchu zaručuje ideální kvalitu obrazu. Obrazy tohoto typu se doporučují zejména pro dekorace kuchyní, barů, restaurací, hotelů, hospod, kanceláří, obchodních center a všude tam, kde se počítá se skvělou kvalitou za rozumnou cenu. PVC tisk lze bezprostředně přilepit na stěnu (lepidlo Soudal Fix All High Tack).

Obraz na Dibondu- jedná se o exkluzivní, tvrdý, odolný vůči ohnutí, ideálně hladký a zároveň lehký materiál o tloušťce 3 mm. Často se ho využívá v galeriích umění. Je vyroben z tenkých hliníkových vrstev vyplněných polyetylenem. Obraz na Dibondu přesně zachycuje barvy, takže má obraz kvalitu fotografie. Obraz je možné nalepit přímo na stěnu (lepidlo Soudal Fix All High Tack).


FototapetyFototapeta může být materiálem PIXERSTICK, což je již zmiňovaný samolepicí materiál, který se hodí na každý plochý povrch, včetně stěn, nábytku atd. Čistí se suchým hadříkem z mikrovlákna. U tohoto typu je možnost opakovatelného nalepování a změny místa.

Dalším materiálem je VINYL PREMIUM. Tapetu umístíš na zeď pomocí lepidla na tapety. Tento typ je vhodný na hladké a rovné stěny. Čistí se vlhkým hadříkem a jedná se o trvalou instalaci.

A posledním materiálem je VINYL. Tapeta se umístí na zeď opět pomocí lepidla na tapety. Je vhodný na hladké a rovné stěny. Čistí se suchým hadříkem a opět se jedná o trvalou instalaci.

Nálepka


Poslední možností je nálepka. Pokud si chceš ozdobit notebook, ledničku nebo vyloženě jen nějaký nábytek či sklo, rozhodně bych doporučila sáhnout po této volbě.

PIXERS.CZ - jaký to je eshop? 

Co se týče tohoto eshopu s komunikací i s dodáním jsem byla velmi spokojená. Obraz mi přišel nepoškozený, dopravce byl milý a v podstatě není co vytknout. Kvalita je velmi dobrá a obraz odpovídal nabízenému produktu. Pokud bych ti mohla doporučit nějaký portál na výběr obrazů a plakátů, určitě to bude tento! 


Žádné komentáře:

Okomentovat